کانون آگهی و تبلیغات روناش
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰

ساماندهی تبلیغات محیطی و تابلوهای صنفی دزفول

معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری دزفول: طبق اساس نامه به تصویب رسیده، ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی، صنوف و واحدهای کاربری و تجاری برای جلوگیری از نابسامانی و کاهش آلودگی بصری، در دستور کار واحد زیباسازی شهرداری دزفول قرار گرفته و اجرایی می‎شود.
“روح‌الله بهشتی‎فرد” در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری دز(دز ان ان) گفت: یکی از اولویت‎های معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری دزفول پس از تشکیل این مرکز، تشکیل واحدی به نام واحد زیباسازی بود. هدف از تشکیل این واحد، رفع مشکلات به وجود آمده در حوزه عمرانی و منظر شهری است.
وی ادامه داد: به همین دلیل در نخستین اقدام ساماندهی این تابلوها در سطح شهر هم از نظر مکانی و هم شکل ظاهری صورت گرفته است. این تابلوها نمای منظر شهری را اشغال کرده بودند که با اقدمات صورت گرفته این مساله به شیوه مدون و اصولی در حال پیگیری است.
معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری دزفول در خصوص اقدام دیگر صورت گرفته توسط واحد زیباسازی تصریح کرد: مدون سازی اصول کلی ساماندهی تابلوهای واحدهای کاربری و تجاری از جمله اقدامات دیگری بود که با جدیت انجام شد. در تدوین این اساس نامه با کارشناسان شهرداری های تهران، اصفهان و اهواز مشاوره و جلسات متعددی در کمیسون‌های خدمات شهری و فرهنگ عمومی برگزار کرده‌ایم تا کلیات این اساس نامه به تصویب رسید.
بهشتی فرد تصریح کرد: طبق قوانین ۷۱۵۵۹۲ شورای شهرداری‎ها، ساماندهی تابلوها، معابر و دیوارها با شهرداری است و این سازمان مکلف است در این خصوص برنامه ریزی داشته باشد.
وی عنوان کرد: مطابق این مواد قانونی نصب هرگونه معرف کاربری، دیوارنویسی، تابلو اعلانات، نام‎گذاری اماکن، ساختمان‌ها و الصاق اعلانات منوط به مجوز از شهرداری است. به این ترتیب متقاضیان می توانند با مراجعه به مناطق مختلف شهرداری و یا تابلوسازان معتبر فرم مربوطه را دریافت کنند. این درخواست‎ها پس از اینکه به واحدهای زیباسازی یا مناطق شهرداری تحویل داده شدند؛ مورد بررسی قرار می گیرند و در صورت مطابقت با قوانین مندرج، مجوز نصب تابلو به آن ها داده می شود.
معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری دزفول اضافه کرد: متقاضیان موظف هستند طبق قوانین مندرج در اساس نامه، به اندازه عرض ورودی محل کسب خود و به ارتفاع حداکثر یک متر تابلو نصب کنند. علاوه براین، نصب تابلو عمودی در خیابان و آویختن بنر و تابلوهایی با اندازه غیرمتعارف ممنوع است و در صورت نصب، توسط ماموران شهرداری جمع‎آوری می‎شود.
وی از کسبه و صاحبان اصناف در خواست کرد تا با ماموران ساماندهی تابلوها کمال همکاری و مساعدت را داشته باشند.

نمونه ای از تابلوهای استاندارد

v02

 
طبق ماده ۳ آیین نامه اجرایی ماده ۷ قانون حمایت از مصرف کنندگان مسئولیت تبلیغ خلاف واقع بر عهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است